پرسش‌‌های متداول پرسش جدید

در خرید و فروش سهام، مبنای حجم خرید یا فروش، تعداد سهم است. یعنی مثلاً سرمایه‌گذار سهام شرکت الف را با قیمت ۱,۰۰۰ ریال و به تعداد ۱۰,۰۰۰ سهم خریداری نموده است. در سرمایه گذاری در "صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" نیز مبنای حجم خرید و فروش، واحد سرمایه گذاری یا Unit می باشد. بطور مثال یک سرمایه‌گذار، ۵ واحد از صندوق‌سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی را به ارزش اسمی هر واحد صندوق 1,000,000 ریال در ابتدای ماه خریداری می کند. واحدهای صندوق با نام، غیر قابل انتقال به غیر و با قابلیت ابطال در تمامی شعب بانک کشاورزی می-باشند.
در معاملات سهام از کلمه خرید و فروش برای نوع معامله استفاده می‌شود؛ اما در معاملات واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری از واژه صدور (درزمان خرید) و ابطال (در زمان فروش) استفاده می‌شود.
قیمت اسمی هر واحد صندوق 1,000,000 ریال است که در ابتدای هر ماه و پس از پرداخت سود، ارزش هرواحد صندوق را معین می کند.
ارزش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری با استفاده از ارزش خالص دارایی یا NAV (NET ASSET VALUE) ارزیابی شده و واحدهای آن قیمت گذاری می شوند. شما با پرداخت مبلغی مالک بخشی از صندوق سرمایه گذاری می شوید. ارزش خالص دارایی‌ها که به اختصار NAV گفته می‌شود، در حقیقت ارزش کل دارایی‌های یک صندوق است پس از کسر بدهی‌های آن به روش زیر (از چپ به راست) محاسبه می‌شود: تعداد واحدهای منتشر شده ÷ (بدهی‌ها – دارایی‌ها) = NAV
حداقل تعداد مجاز صدور واحد برای اولین مرتبه سرمایه گذاری 10 واحد بوده (حدوداً معادل 10 میلیون ریال است)، که در نوبت های بعدی بصورت یک واحد نیز عملیات صدور صورت خواهد گرفت. حداکثر تعداد صدور واحد معادل 5% تعداد کل واحدهای منتشره، برای هر سرمایه گذار می باشد.
در هر زمان با ارئه درخواست ابطال توسط سرمایه گذار ظرف 2 روزکاری بعد منابع حاصل از ابطال واحدهای سرمایه گذاری "صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" به حساب سرمایه-گذار واریز خواهد شد.
پرداخت سود "صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" در حال حاضر به صورت ماهانه با پیش بینی سود 16 درصد و سقف پرداخت 22 درصد می باشد. بدیهی است در صورت تحقق سود بالاتر از نرخ پیش بینی، مازاد سود پیش بینی شده مابین سرمایه گذاران تقسیم خواهد شد.
فرض نمایید در تاریخ 27/02/95 اقدام به واریز 100میلیون ریال به حساب صندوق جهت خرید واحدهای سرمایه گذاری کرده ایم. ثبت خرید در اولین روزکاری بعد (بجز پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) با NAV صدور به مبلغ 1,033,485 ریال انجام و محاسبه سود از روزکاری بعد از ثبت صدور انجام خواهد شد. با تقسیم مبلغ سرمایه گذاری به NAV صدور، تعداد واحدهای سرمایه گذاری برابر با 96 واحد بدست می آید. یعنی 96 واحد و به ارزش 96 میلیون ریال در صندوق، سرمایه گذاری شده است که بصورت روزشمار سود آن محاسبه خواهد شد. مابقی مبلغ واریزی به دلیل خرید واحد در میانه دوره دریافت می شود که در اولین دوره واریز سود، علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری به حساب مشتری بازگشت داده خواهد شد.
1) مدیریت حرفه ای: صندوق های سرمایه گذاری توسط گروهی از تحلیل گران و افراد حرفه ای مدیریت می شوند و همین مساله نکته ی بسیار مهمی برای سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد و غیر حرفه ای به شمار می رود 2) تنوع: براساس تئوری های مالی با افزایش تنوع در نوع و تعداد سرمایه گذاریها، می توان خطر سرمایه گذاری را کاهش داد 3) سادگی: سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری ساده است و نیازی به تحلیل های پیچیده و تخص افراد متقاضی خرید ندارد.
1) مراجعه به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور جهت احراز هویت (فقط برای اولین بار) 2) مراجعه به سایت صندوق fund1.agri724.com و ثبت درخواست صدور 3) واریز مبلغ سرمایه گذاری به حساب بانکی صندوق (بصورت حضوری در شعب بانک و یا پرداخت الکترونیک) 4) دریافت رسید درخواست صدور 5) دریافت گواهی سرمایهگذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی حداکثر سه روز کاری بعد 11- فرآیند درخواست ابطال واحدها در "صندوق سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی" به چه صورت است؟ 1) مراجعه سرمایه گذار به سایت صندوق به آدرس Fund1.agri724.com و ثبت درخواست ابطال 2) واریز وجه حاصل از ابطال واحدها ظرف 3 روزکاری بعد
شماره حساب بانک کشاورزی به نام سرمایه گذار اصل و کپی شناسنامه سرمایه گذار اصل و کپی کارت ملی سرمایه گذار
بله، سرمایه گذاری در در واحدهای "صندوق سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی" مثل سپرده های بانکی معاف از مالیات است.
صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" دارای ضامن نقدشوندگی است. بانک کشاورزی به عنوان ضامن، پرداخت به موقع وجه نقد به متقاضیان ابطال واحدهای سرمایه گذاری را تضمین می کند.
"صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" از نوع صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت با پیش بینی سود است که سرمایه گذاری آن براساس ضوابط سازمان بورس صورت می گیرد. طبق آخرین اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار (ابلاغیه شماره 12020087) ، حدنصاب سرمایه-گذاری صندوقهای سرمایه گذاری با درآمد ثابت،در بخش گواهی سپرده بانکی و سپرده های بانکی 50 درصد از کل دارائی های صندوق بوده و صندوق موظف است بین 5 تا 20 درصد از کل دارائیها را در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری کند.
خیر، با توجه به سرمایه گذاری منابع حاصل از صدور واحدهای صندوق یکم کارکارگزاری بانک کشاورزی در سپرده های بانکی، اوراق بهادار اسلامی و سهام، منافع حاصل در پایان ماه بین دارندگان واحدها تقسیم می شود که همان سود صندوق را تشکیل می دهد. بنابراین تمامی سرمایه گذاریهای صندوق در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا می باشد.
اصل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق بصورت تعداد واحدهای صادر شده ضربدر یک میلیون ریال محاسبه می شود. مابه التفاوت این مبلغ و مبلغ واریز شده، در اولین سررسید پرداخت سود و به همراه سود واحدهای صادر شده به حساب سرمایه گذار واریز خواهد شد.
در صورتیکه در روز ثبت درخواست خرید، انصراف خود از خرید واحدها به شعبه ارائه شود، وجه تا یک روزکاری به حساب بازگشت داده خواهد شد، در غیر اینصورت می بایست بعد از 2 روزکاری که مراحل خرید تکمیل شده، درخواست ابطال واحدهای صادر شده به شعبه ارائه شود تا مطابق زمانبندی ابطال واحدها وجه بازگشت شود.

پرسش و پاسخ

کاربر گرامی اگر پرسش‌ شما در پرسش‌های رایج وجود ندارد میتوانید با استفاده از فرم زیر پرسش خود را مطرح نمایید

Captcha